Ви є тут

Cемінар в рамках національного проекту

З 12 по 14 червня 2017 р. в Києві пройшов національний семінар в рамках Регіонального проекту «Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю у чотирьох східноєвропейських країнах». Семінар проходить за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН FAO та присвячений питанням обстеження зернових і зернобобових культур на предмет виявлення збудників хвороб рослин у період вегетації. На семінар було запрошено представників з лабораторій та державних інспекторів всіх областей України, в тому числі фахівця Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» Пархоменко Т.П.

Даний семінар складався з теоретичної та практичної частини. Розглядалися та обговорювалися біологія, морфологія та симптоми збудників хвороб рослин, планування та методика проведення обстеження посівів кукурудзи, сої та ячменю, використання новітніх засобів та методик проведення моніторингу. Також обговорювалися вимоги до фітосанітарних лабораторій згідно ISO/IEC 17025:2006 по діагностиці збудників хвороб.

Було проведено виїзне заняття по обстеженню поля з посівами ячменю в с. Веприк Фастовського р-ну за участі державних інспекторів, відібрано зразки частин вегетуючих рослин ячменю та направлено в центральну лабораторію для аналізу на Barley strip mosaic virus.

За словами міжнародного експерта FAO з питань фітосанітарії Костянтина Корнєва, метою цього Регіонального проекту є налагодження тісної взаємодії між національними організаціями з карантину і захисту рослин.

Як наголосив Національний координатор проекту Вадим Чайковський, тематика семінару на сьогодні досить актуальна.