Ви є тут

Запобігання проявам корупції

Закон України "Про запобігання корупції"  

Роз'яснення Національного агенства з питань запобігання корупції щодо заповнення декларацій  

Портал доброчесності НАЗК

Повідомити про корупцію до НАЗК

Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції в ДУ "Чернігівська фітолабораторія"  

План заходів щодо запобігання корупції в ДУ "Чернігівська фітолабораторія"

 

Шановні відвідувачі та працівники установи!

 

У разі коли Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія», за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете повідомити про це:

- на юридичну адресу:

Державна установа «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія»,

вул. Коцюбинського, 41 (2-й поверх), м. Чернігів, 14000

Савицька Світлана Іванівна 

- на спеціальну електронну пошту:

fitocn.anticor [at] karant.in.ua

за телефоном:

(0462) 674-294

(уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції) 

Графік роботи телефонної лінії:

понеділок – четвер: з 8-00 до 17-00,

п’ятниця: з 8-00 до 15-45

із щоденною перервою з 13-00 до 13-45

- за допомогою спеціальної форми  

 

 

Розгляд повідомлень здійснюється відповідно до ст.53 Закону України   від 14.10.2014 № 1700-VІІ «Про запобігання корупції» (далі-Закон).

Частиною 1 ст.1 Закону № 1700-VІІ визначено, що викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

 Відповідно до ст.53 Закону № 1700-VІІ викривачі, їх близькі особи перебувають під захистом держави.

За наявності загрози життю, житлу, здоров’ю та майну викривачів, їх близьких осіб у зв’язку із здійсненим повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України “Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві”.

Для захисту прав та представництва своїх інтересів викривач може користуватися всіма видами правової допомоги, передбаченої Законом України “Про безоплатну правову допомогу”, або залучити адвоката самостійно.

Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).

Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Розгляд анонімних повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону здійснюється в порядку, передбаченому Законом України “Про запобігання корупції”.

Для надання можливості розпочати перевірку повідомлення повинно мати такі реквізити:

  • прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • текст повідомлення, що містить детальну інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції», яка може бути перевірена.

 

Інформація у повідомленні про факти порушення працівниками Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» вимог Закону № 1700-VІІ має містити одну або декілька з таких ознак:

  • порушення обмежень щодо отримання подарунка;
  • не вжиття заходів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення встановлених обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю;
  • порушення пов’язані з організацією роботи із запобігання та виявлення корупції.  

Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону підлягає перевірці у строк не більше 15 днів від дня його отримання. Якщо у вказаний строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують строк розгляду повідомлення до 30 днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.