Ви є тут

Семінар з бактеріології

семинар
семинар
семинар

Відповідно графіку проведення стажування спеціалістів з питань карантину рослин  на базі Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» з 3 по 7 квітня 2017 року пройшло міжлабораторне навчання за напрямком «бактеріологія».

     Семінар проведений з метою оновлення теоретичних знань та практичних навиків проведення бактеріологічної експертизи об’єктів регулювання спеціалістами фітосанітарних лабораторій, а також освоєння методів діагностики регульованих та інших шкідливих організмів.

     Участь у заході взяли спеціалісти лабораторій з Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Сумської, Херсонської та Черкаської області.

    Розпочався семінар знайомством гостей з Чернігівською фітолабораторією, наявним обладнанням робочих місць та практикою проведення фітосанітарних експертиз.

    Далі головні фахівці відділу фітосанітарного аналізу ДУ «Чернігівська фітолабораторія» Демчук І.В. та Волкова І.В. приступили до теоретичного висвітлення загальних питань проведення бактеріологічної експертизи, а саме приготування поживних середовищ, безпечна робота з автоклавом, розлив у стерильних умовах, приготування лабораторної проби. Відповідні методи були закріплені на практиці.

     На наступному етапі були підняті питання необхідності та діагностичних можливостей бактеріальних посівів. Було підготовлено екстракт, відпрацьовано техніку посіву штрихом та шпателем, проведено бактеріальний посів на поживні середовища.

     Спеціалісти не оминули теоретичні та практичні навики проведення методу імунофлюоресцентного аналізу виявлення збудників хвороб рослин.

    Під час семінару учасники активно обговорювали інформацію, ставили питання та ділились власним досвідом.

    Присутні відзначили важливість проведення міжлабораторних навчань та наголосили на тому, що дані семінари сприяють підвищенню професійного рівня проведення фітосанітарного аналізу для виявлення та ідентифікації регульованих шкідливих організмів.