Ви є тут

Семінар з бактеріології

      З 08 по 10 жовтня 2018 року на базі Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» пройшло стажування спеціалістів фітосанітарних лабораторій за напрямком «бактеріологія».

     Семінар проведений з метою оновлення теоретичних знань та практичних навиків проведення бактеріологічної експертизи об’єктів регулювання спеціалістами фітосанітарних лабораторій, а також освоєння методів діагностики регульованих та інших шкідливих організмів.

     Участь у заході взяли спеціалісти лабораторій з Київської, Рівненської, Сумської та Хмельницької області у супроводі головного фахівця Чернігівської фітолабораторії Думчук І.В. 

     Учасники семінару ознайомились з роботою ДУ «Чернігівська фітолабораторія» наявним обладнанням робочих місць та практикою проведення фітосанітарної експертизи підкарантинних матеріалів.

     У відповідності до програми проведення стажування, спеціалісти більшу частину часу приділили теоретичним та практичним заняттям щодо проведення методу імунофлуоресцентного аналізу виявлення збудників бактеріологічних хвороб рослин.

    Також учасники освоїли технологію приготування проби для визначення кільцевої гнилі картоплі (Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicus).

    Слід зазначити, що проведення міжлабораторних стажувань сприяє підвищенню професійного рівня спеціалістів фітосанітарних лабораторій та надає можливість для обміну між фахівцями інформацією і досвідом.