Ви є тут

Щодо проведення фітосанітарної експертизи в 2017 році

фіто експертиза

    В 2017 році до Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» для перевірки та аналізу об’єктів регулювання в лабораторних умовах на предмет наявності або відсутності регульованих та інших шкідливих організмів надходили середні зразки, відібрані від деревини та продуктів її переробки, зернових, зернобобових, олійних, технічних культур, овочів та фруктів.   
    Фахівцями лабораторії за 2017 рік проведено ентомологічні, мікологічні, фітогельмінтологічні, вірусологічні, бактеріологічні та гербологічні експертизи, в результаті яких було виявлено:
карантинні організми відсутні в Україні в 1 випадку Pantoea steartii subs.Stewartii - Бактеріальне пожовтіння кукурудзи;
карантинні організми, обмежено поширені в Україні в 306 випадках Hyphantria cunea Drury - Американський білий метелик, Globodera rostochiensis ( Woll) M. et St. - Золотиста картопляна нематода, Septoria linicola Speg - Пасмо льону, Ambrosia artemisiifolia L. - Амброзія полинолиста, Cuscuta campestris Yunck. - Повитиця польова та Sorghum halepense (L.) Pers - Сорго алепське;
регульовані не карантинні шкідливі організми в 56 випадках Clavibacter michiganensis subsp. sepedonicus (Spieckermann) Davis et al. - Кільцева гниль картоплі, Ditylenchus destructor Thorne - Стеблова нематода картоплі, Quadraspidiotus perniciosus Comst. - Каліфорнійська щитівка.
    Також під час лабораторних досліджень було виявлено 294 види широко поширених в Україні шкідливих організмів у 30714 випадках.
    Всі фітосанітарні експертизи проведені професійно, якісно та своєчасно за допомогою сучасного обладнання з дотриманням вітчизняних і міжнародних стандартів, методик, інструкцій та у відповідності з системою управління якістю згідно ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.