Ви є тут

Стажування фахівців-бактеріологів на базі ДУ "Чернігівська фітолабораторія"

В період з 23 по 25 жовтня на базі Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» пройшло планове стажування спеціалістів фітосанітарних лабораторій за напрямком «бактеріологія».

      Даний навчальний семінар для фахівців-бактеріологів фітосанітарних лабораторій організований з метою обміну досвідом виявлення і діагностики регульованих шкідливих організмів, покращення знань щодо проведення бактеріологічної експертизи  та освоєння лабораторних досліджень методом імунофлуоресцентного аналізу.

      Участь у заході взяли спеціалісти з Вінницької, Кіровоградської, Львівської та Черкаської фітосанітарних лабораторій.

      Програма складалась з теоретичної частини та практичних занять.     

      Теоретична частина включала питання симптоматики бактеріальних хвороб рослин, організації робочого місця бактеріолога, підтримання та контролю стерильних умов під час роботи бактеріолога, експрес-методи бактеріологічної експертизи та приготування лабораторних проб для скринінг-тестів та бак посівів, особливості приготування поживних середовищ, необхідність та діагностичні можливості імунофлуоресцентного методу діагностики бактеріальних інфекцій, зокрема Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicus та Ralstonia solanacearum.

      Учасники семінару ознайомились з роботою ДУ «Чернігівська фітолабораторія», наявним обладнанням робочих місць та практикою проведення фітосанітарної експертизи підкарантинних матеріалів.

      Під час навчання фахівці-бактеріологи практично навчились техніці виділення збудників бактеріозів з уражених та безсимптомних бульб картоплі, відпрацювали способи посіву штрихом та шпателем, проаналізували отриману добову культуру, а також визначили грам-тип ізолятів експрес-методом. Спеціалісти оволоділи навичками проведення імунофлуоресцентного аналізу та прийняли участь в паралельному тестуванні зразків картоплі.

    Слід зазначити, що в ході навчання фахівці активно обговорювали інформацію та ділились власним досвідом, що в черговий раз підтверджує важливість проведення міжлабораторних стажувань.