Ви є тут

Тренінг для інспекторів

Тренінг для інспекторів

      20 червня фахівцями Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» було проведено онлайн-тренінг для спеціалістів Управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області на тему: «Ознаки пошкодження, рослини-господарі, методи виявлення та способи поширення жовто-бурого мармурового клопа -Halyomorpha halys Stal. та вузькозлатки ясеневої смарагдової -Agrilus planipennis Fairmairе».

       Фахівці лабораторії детально розкрили тему з презентацією матеріалів щодо морфологічних особливостей, рослин – господарів, характерних ознак пошкоджень, їх шкодочинність, методи виявлення та способи поширення Halyomorpha halys Stal. та Agrilus planipennis Fairmairе.

       Було наголошено про потенційну загрозу поширення та акліматизації на території Чернігівської області цих небезпечних регульованих шкідливих організмів: якщо не боротися з жовто-бурим мармуровим клопом, він здатний не тільки пошкодити врожай, а повністю його знищити, а  вузькозлатка ясенева смарагдова відноситься до групи агресивних стовбурових шкідників, здатних заселяти живі, неослаблені дерева (при високій щільності заселення дерева златкою воно може загинути на другий рік).