Ви є тут

У Чернігові відбулося навчання в рамках проекту Twinning

twinning chernihiv
руководство лаборатории и службы
иностранные гости

З 31 жовтня по 01 листопада 2018 року у Чернігові відбувся навчальний семінар у рамках Проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

       Даний семінар проводився для фахівців фітосанітарних лабораторій (ентомологів, гельмінтологів) в частині Діяльності 2.12 «Навчання з фітосанітарного моніторингу карантинних організмів відповідно до міжнародних стандартів» на базі Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія».

       Тренерами на семінарі виступили представники ЄС, а саме Райвіс Гросбардіс – постійний радник проекту Twinning в Україні, Гуніта Бокума – директор Національної фітосанітарної лабораторії Державної служби захисту рослин Латвії та Петер Бауфельд – науковий співробітник Інституту національного та міжнародного здоров’я рослин, Федеральний науково-дослідний центр культурних рослин «Інститут Юліуса Кюна» (Німеччина).

      Учасниками заходу стали фахівці фітосанітарних лабораторій України, представники Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби, керівництво ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

      Під час відкриття навчання з привітальним словом перед присутніми виступив начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен, директор ДУ «Чернігівська фітолабораторія» Микола Крупеник, начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Володимир Яременко та завідувач сектору аналізу ризиків Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Ольга Башинська.

      Згідно із програмою навчального семінару для фахівців фітосанітарних лабораторій європейськими колегами було прочитано 9 лекцій щодо міжнародних вимог до заходів з обстеження, міжнародні стандарти діагностичних протоколів, планування обстеження на предмет виявлення шкідливих організмів. Також, було вивчено біологію, шкодочинність, ознаки пошкодження, шляхи поширення, шкодочинність та методи діагностики регульованих шкідників та нематод лісових, плодових та ягідних насаджень, картоплі, томатів, квіткових та овочевих культур.

       Окрім теоретичної інформації, присутні мали змогу практично ознайомитись з біологічними та морфологічними особливостями деяких регульованих шкідливих організмів.

       Також, учасники семінару ознайомились з роботою ДУ «Чернігівська фітолабораторія», облаштуванням виробничих приміщень, наявним лабораторним обладнанням, методами і методиками виявлення та ідентифікації шкідливих організмів, тощо.

Tags: