Ви є тут

Встановлення статусу ділянок вільних від регульованих шкідливих організмів – фітосанітарні вимоги країн – партнерів у міжнародній торгівлі

Однією з вимог ЄАЕС при  експорті з України лісоматеріалів є вимога щодо наявності вільних зон від конкретних організмів для певного об’єкта регулювання:

  • експорт деревини до Туреччини необхідно здійснювати у відповідності до спеціальних вимог для імпорту рослин та рослинної продукції Положення про карантин рослин Турецької Республіки, зокрема з виробничих ділянок вільних від вусачів ( Monochamus spp.), смолівок (Pissodes nemorensis, P. strobi, P. terminalis, P. Castaneus), заболонників (Scolytusmorawitzi), тафітофторозів ( Phytophthoraramorum);

Для встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, відповідно до «Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинних матеріалів та підкарантинних об’єктів на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу» та вимог інших країн імпортерів, до лабораторії для проведення ентомологічної експертизи надійшло  69 зразків на встановлення видового складу шкідників лісу (у 1 випадку було виявлено Monochamus galloprovincialis Ol - Чорний сосновий вусач )

Чорний сосновий вусач поширений у соснових лісах. Вінрозвивається протягом одного року, але при зниженні вологості деревини розвиток можеподовжуватися до двох-трьох років. Фізіологічна шкода, яку завдає чорний сосновий вусач, полягає у здатності заселятиживі дерева, проходити в кронах додаткове живлення й переносити збудників хвороб.Технічна шкода, яку завдає чорний сосновий вусач, полягає у здатності прогризати ходиу деревині глибиною до 10 см і шириною понад 7 мм.