Ви є тут

Визначення посівної якості насіннєвого матеріалу

Шановні працівники сільського господарства!

У сучасному  сільськогосподарському виробництві високоякісне насіння і садивний матеріал набувають особливої уваги. Через насіння і садивний матеріал реалізуються набутки селекціонерів  утілені в нових сортах, а його якісний підбір до посіву чи посадки є запорукою великих врожаїв сільськогосподарських культур. Тому, якщо у Вас виникли сумніви стосовно придбаного насіння, якщо Ви бажаєте перевірити минулорічні залишки насіння,  Ви це можете зробити в Державній установі «Чернігівська обласна  фітосанітарна лабораторія».

З 01.08.2017р. в  ДУ «Чернігівська обласна  фітосанітарна лабораторія» запрацював відділ визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу. У відділі, на даний час проводиться аналізування насіння сільськогосподарських культур на визначення посівних якостей за такими показниками:

 

- аналізування  енергії проростання та схожості насіння;

- аналізування чистоти і відходу насіння;

- аналізування  вологості насіння;

- аналізування  маси 1000 насінин.

 

За  результатами аналізувань  видається протокол випробувань. Всі дослідження проводяться згідно з вимогами ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості.»

Фахівці мають вищу агрономічну чи біологічну освіту, постійно підвищують рівень своїх знань, проходять курси з підвищення кваліфікації, забезпечені сучасним обладнанням необхідним для проведення аналізувань.

У лабораторії підтримується система управління якістю у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (2017) «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».

Вартість аналізувань відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96 (у редакції наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21.01.2016 р. № 18) «Розміри плати за послуги, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань охорони прав на сорти рослин» і  складає:

 

Найменування послуги

Одиниця виміру

Розмір плати,             гривень

Визначення сортової чистоти зразка насіння (чистота і відхід)

Проба посівного матеріалу

34,82

Визначення маси 1000 насінин

-"-"-"-"-

30,56

Визначення схожості, енергії проростання насіння

 -"-"-"-"-

35,70

Визначення вологості зразка

-"-"-"-"-

32,92

 

За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Державна установа «Чернігівська обласна фітосанітарна  лабораторія». Телефон для довідок: (0462) 674-294.