Ви є тут

Порядок прийому зразків

      Зразки, що направляються в лабораторію для проведення фітосанітарної експертизи, відбираються фітосанітарним інспектором та/або іншою уповноваженою особою, що не суперечить діючому законодавству, згідно вимог ДСТУ 3355-96 "Продукція сільськогосподарська рослинна. Методи відбору проб у процесі карантинного огляду та експертизи". Середні проби відбираються від партії. Партія підкарантинного матеріалу - кількість однорідного матеріалу, призначеного для одночасного приймання чи вивантаження, який перевозиться на одному транспортному засобі чи зберігається в одному силосі, відсіку складу і посвідчений одним документом.

     При здійснені відбору зразків при ввезенні збірних вантажів в одній транспортній одиниці, що не передбачено ДСТУ 3355-96 "Продукція сільськогосподарська рослинна. Методи відбору проб у процесі карантинного огляду та експертизи", зразки формуються та відправляються на фітосанітарну експертизу з підозрілих екземплярів із споріднених видів, наприклад: (помідо­ри, баклажани, перець і кабачки, огірки - 2 зр., або фікус, шефлера і сукуленти та азалія - 3 зразки, цибулини гіацинтів, цибулини тюльпанів і нарцисів, кореневища ірисів - 3 зразки).

     При здійснені відбору зразків від горшкових, декоративних рослин зразки формуються та відправляються на фітосанітарну експертизу:

від квітучих листяних рослин - 1 зразок

не квітучих листяних рослин - 1 зразок

хвойних рослин - 1 зразок

сукулентів - 1 зразок,

    При здійснені відбору зразків від зрізаних квітів - 1 зразок;

 крім того окремо:

від хризантеми - 1 зразок

від гіацинтів - 1 зразок

від гвоздики - 1 зразок

    При здійсненні відбору зразків від плодоовочевої продукції зразки формуються і направляються на фітосанітарну експертизу по видах продукції

    При здійсненні відбору зразків від лісо- та пиломатеріалів зразки формуються і направляються на фітосанітарну експертизу по породах.

    При здійсненні відбору зразків від садивного матеріалу плодових культур зразки формуються і направляються на фітосанітарну експертизу по сортах

    При здійсненні відбору зразків від насіннєвого матеріалу зразки формуються і направляються на фітосанітарну експертизу по сортах.

    При формуванні зразків для проведення фітосанітарної експертизи насіннєвого матеріалу в упаковці виробника (що не перевищує 5 кг), що також не передбачено ДСТУ 3355-96, відбираються цілі непошкоджені упаковки від кожної культури.

    При здійсненні відбору зразків від зерна зразки формуються і направляються на фітосанітарну експертизу по видах.

    При здійсненні відбору зразків від продуктів харчування зразки формуються і направляються на фітосанітарну експертизу по найменуваннях.

   Середні проби формуються в присутності власника вантажу, запаковуються у сейф-пакет і передають для проведення фітосанітарної експертизи в лабораторію у супроводі направлення та етикетки та документу про проведену оплату.

    За правильність відбору середніх проб несе відповідальність державний фітосанітарний інспектор.

    В разі проведення фітосанітарної експертизи зразків об’єктів регулювання, що відібрані не державним фітосанітарним інспектором, експертиза проводиться за заявкою особи, але висновок фітосанітарної експертизи не є підставою для видачі фітосанітарних документів.

    Зразки об’єктів регулювання, що направляються до ДУ "Чернігівська фітолабораторія" для проведення фітосанітарної експертизи, повинні бути упаковані в сейф-пакети та супроводжуватись етикетками та направленнями встановленого зразку, а зразки об’єктів регулювання, що розмірами більші, ніж сейф-пакети (в тому числі живий садивний матеріал), щільно упаковуються в полімерні матеріали довільного розміру, в які вкладаються етикетки, після чого зразок опломбовується та супроводжується направленням на фітосанітарну експертизу.

 

Порядок доставки зразків до ДУ "Чернігівська фітолабораторія"

 

     Зразок направляється в лабораторію запакованим у сейф-пакет. Пошкоджені сейф-пакети із зразками в лабораторію не приймаються. Оригінали етикетки і направлення, які підписуються державним фітосанітарним інспектором та представником чи власником вантажу та завірені(направлення) печаткою інспектора вкладаються в окрему прозору кишеню сейф-пакету лицьовою стороною до прозорої частини.

     Термін надходження зразків на фітосанітарну експертизу становить не більше 48 год. з моменту відбору проби.

     Запакований зразок до лабораторії може бути доставлений особою уповноваженою власником вантажу, або державним фітосанітарним інспектором.

      Особа уповноважена власником вантажу, або державний фітосанітарний інспектор здає зразок для проведення фітосанітарної експертизи та надає документ про підтвердження оплати за проведення фітосанітарного аналізу в кабінет «Прийому та реєстрації зразків». Спеціаліст відділу реєстрації зразків об'єктів регулювання та оформлення документів, переконавшись в цілісності пакування зразка та наявності супроводжувальних документів, проводить процедуру реєстрації зразка, про що робиться відповідний запис в Книзі приймання середніх зразків та оформлює протокол фітосанітарної експертизи.

      При підозрі виявлення карантинних та інших шкідливих організмів та шкідників у живому стані в об'єктах регулювання їх терміново, протягом 24 годин, необхідно направити в лабораторію на підтвердження чи визначення.

       Фітосанітарна експертиза зразків, які надійшли в лабораторію без документу, що підтверджує проведену оплату не проводиться. У разі не надходження підтвердження проведеної оплати за фітосанітарну експертизу зразки повертаються, або знищуються, про що складається відповідний акт.

       Оплата за проведення фітосанітарної експертизи здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1348 від 28.12.2011року (зі змінами).