Ви є тут

12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин

День здоров'я рослин

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, головним гаслом якого є «Здоров’я рослин для збереження довкілля».

    Метою даного заходу є привернення уваги людей до необхідності збереження здоров’я рослинного світу, який є основним джерелом життя на планеті Земля. Дуже важливим є інформування якнайбільшої кількості людей про те, як охорона здоров'я рослин може допомогти викорінити голод, скоротити масштаби злиднів, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище, а також активізувати економічний розвиток.

    Важко переоцінити значення рослин як у природі так і в житті людини. Рослини є найбагатшим джерелом кисню, вітамінів і мінералів, забезпечують формування клімату, ґрунтів, ландшафтів, водойм. Вони є одним із найголовніших ресурсів, що має велике екологічне, економічне та культурне значення для людства. Вони слугують джерелом для виготовлення продуктів харчування, кормів, тканин, будівельних матеріалів, палива, ліків тощо.

     Залежність людини від стану рослинного світу є досить очевидною і тому охорона здоров’я рослин має відігравати важливе значення у нашому житті. Кожен з нас має усвідомити особисту відповідальність за збереження та примноження рослинного біорізноманіття, що, в свою чергу, дасть змогу зберегти довкілля в цілому.

    Ознайомитися з матеріалами, присвяченими Міжнародному дню здоров’я рослин, можна на офіційному сайті Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй за посиланням  https://www.fao.org/plant-health-day/en