Ви є тут

На базі ДУ «Чернігівська фітолабораторія» відбувся тренінг в рамках проекту Twinning

       В період з 20 по 22 серпня 2019 року на базі Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» відбувся навчальний семінар у рамках Проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

       Дане навчання проводилось для фахівців фітосанітарних лабораторій України, в частині проведення аналізу карантинних організмів картоплі відповідно до вимог Директив ЄС щодо контролю картоплі та оцінки можливостей впровадження в українських лабораторіях схем тестування для виявлення та ідентифікації бактеріологічних хвороб картоплі Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicus і Ralstonia solanacearum.

       Тренерами на тренінгу виступили представники ЄС, а саме Гуніта Бокума – директор Національної фітосанітарної лабораторії Державної служби захисту рослин Латвії та Лайма Баранаускайте – головний спеціаліст і бактеріолог Фітосанітарної дослідницької лабораторії Державної служби рослинництва Литви при Міністерстві сільського господарства.

      Згідно із програмою тренінгу європейськими колегами були прочитані лекції щодо міжнародних вимог і стандартів із обстеження та лабораторної діагностики карантинних організмів картоплі, а також висвітлено технологічні процеси їх ідентифікації у відповідності до Директив ЄС.

      Окрім теоретичної інформації, учасники тренінгу ознайомились з роботою ДУ «Чернігівська фітолабораторія» та закріпили практичною роботою знання, отримані під час заслуховування лекційного матеріалу.